איך להקים אתר מאפס? כל מה שאתה צריך כדי להקים אתר (וורדפרס?) מעולה

איך להקים אתר

איך להקים אתר נשמע כמו שאלה די רחבה… אם אתה רוצה להקים אתר וורדפרס מאפס. מצוין. זה באמת לא כזה מסובך, ואפשרי גם תוך 5 דקות להיות עם אתר וורדפרס מותקן באויר. החלק הקשה יותר הוא ליצור את התוכן, אבל גם בזה יש דרכים להתגבר אם יש קושי.

להקים אתר

מה צריך כדי להקים אתר וורדפרס מצוין?

יש כמה דברים בסיסיים ועיקריים שכל מי שרוצה להקים אתר וורדפרס צריך לדעת. אף אחד מהם לא דורש כמעט ידע מקדים בכלל. צריך רק הרבה סבלנות, ופתיחות מנטאלית. כאן אתה יכול לקרוא הכל על ״איך מתקינים וורדפרס״.

דבר ראשון – אחסון

הדבר הראשון במעלה והכי קריטי כשחושבים איך להקים אתר הוא אחסון לאתר. למרות שהאחסון הוא כ״כ קריטי, רבים לא מייחסים לו מספיק חשיבות הוא הדבר הכי חשוב שיש לכם בתור בעלי אתר. מדוע? כי הוא אחראי על המון דברים שבסופו של דבר יכולים לקבוע את העתיד של האתר. למה אני אומרת את זה? אז ככה: האחסון משפיע בין היתר על מהירות האתר. מהירות טעינת האתר משפיעה על תגובת הגולשים לאתר – האם הם נוטשים אותו מהר כי הוא איטי? האם לוקח לאתר זמן לעלות ועד שהוא עולה הגולש כבר נטש? במידה וכן – יהיה לכם באונס רייט גבוה. באונס רייט גבוה משמעו איבוד דירוגים בגוגל.

איך להקים אתר

גוגל לא אוהב לדרג גבוה אתרים איטיים. לגוגל חשובה חוויית המשתמש. גוגל אוהבים לדרג גבוה אתרים שמעניקים חוויה טובה לגולש שלהם. אם האתר שלכם איטי – גוגל לא ירצה לקדם אותו. משמעו פחות אנשים יגיעו עם הזמן לאתר. ככל שאנשים מבלים יותר זמן אצלכם – סיכוי גם גבוה יותר שהאנשים האלו ימירו אצלכם. או שישאירו ליד, או שיקליקו על מודעה. משהו יקרה איתם. לכן, חובה לדאוג לאחסון טוב. אחסון מהיר.

איך להקים אתר

אחת החברות המדהימות ביותר בנושא האחסון בארץ היא חברת upress, הם לא זולים, אבל ממש טובים ומומלצים. קוד הקופון הזה יזכה אתכם בהנחה בחבילות האחסון שלהם – UPO5MORBO אגב, אם אתם בתחילת דרככם – לא הייתי מוציאה 25 דולר ויותר על אחסון (כמו ב-upress). הייתי הולכת על אחסון זול, כמו זה, רק כדי להעלות את האתר לאויר בלי להכנס להרבה הוצאות מיותרות. אם הייתי רואה שמתחילה להגיע תנועה לאתר ושהוא צובר תאוצה – הייתי מחליפה לאחסון של יופרס ומתחילה לשלם יותר ולקבל יותר.

איך להקים אתר

דבר שני – בחירת פלטפורמה

גם פה, קריטי במיוחד. קריטית מאוד הפלטפורמה בה מקימים את האתר. אני מאוד אוהבת להקים אתרים בוורדפרס. יש אנשים שחולים על wix – גם wix זו אופציה. מתי לדעתי עדיף לכם לפתוח אתר ב – wix? כאשר אתם ממש לא בטוחים בידע הטכני שלכם ויחד עם זאת, האתר שלכם גם הולך להיות תדמיתי לעסק או לכם ולא פורטל תוכן. עבור אתר תדמיתי יהיה פשוט יותר להתחיל עם Wix. אם מדובר באתר תוכן – מציעה וורדפרס בלבד.

איך להקים אתר או בלוג

דבר שלישי – למצוא את ה״דבר״ שלך!

תמצא משהו שאתה ממש אוהב. זה יכול להיות אוכל טבעוני, זה יכול להיות צילום טבע, זה יכול להיות שיווק בדיגיטל. מה שאתה אוהב. למה חשוב לבחור משהו שאוהבים? אני לא מאמינה שאפשר באמת לספק תוכן איכותי בנושא שלא מתחברים אליו. כשמתחברים לנושא – התוכן זורם. אני בתחום השיווק בדיגיטל כבר 10 שנים. יש לי מלא מה לכתוב על זה.

זו לא חוכמה להעתיק תוכן מאתרים ופשוט לפרסם בבלוג שלך. החוכמה היא לקחת נושא שמתחברים אליו באמת באמת מהנשמה. לספק תוכן איכותי. אם תתחברו לתוכן ולנושא – תכתבו מהלב. התוכן יהיה איכותי ואנשים ירגישו את הגישה ואת הווייב. הם ירצו לקרוא יותר. יתחברו יותר, ואז הבאונס רייט שלכם יהיה נמוך יותר, ומשם הדירוגים שלכם בגוגל יכולים לעלות, כי כמו שאמרנו קודם, גוגל אוהב לקדם אתרים שמספקים חווייה טובה לגולשים. אם הגולשים נשארים הרבה זמן באתר – סימן שהוא סיפק חוויה טובה עבורם. גוגל יקדם את האתר. ובהתאם גם ההיפך, אם לא תתחברו, אנשים ייכנסו וייצאו מיד, ואז ה-bounce rate שלכם יהיה גבוה. זה יפגע בטווח ארוך בבלוג שלכם ובתנועת הגולשים אליו מגוגל.

איך להקים אתר

דבר רביעי – איך לעשות כסף מהבלוג שלך?

לעשות כסף מהאתר שלך זה עניין מורכב. יש כמה דרכים פופולאריות להרוויח כסף מהבלוג או מהאתר שלך. את או אתה חייבים לחשוב לפני ההקמה של האתר מאיפה האתר הולך להרוויח כסף. זאת כמובן אם אתם רוצים לעשות כסף מהאתר (אתם רוצים, לא?). תחשבו אם האתר הולך לפנות לשוק ישראלי, או בינלאומי. בשוק הבינלאומי יותר קל לעשות כסף מהאתר בעזרת תכניות שיווק שותפים. אפשרי גם בארץ, אבל בחו״ל זה יותר מוצלח. אפשרי להכניס קוד אדסנס לאתר ולהתחיל להרוויח מפרסומות באתר.

איך להרוויח מאתר

אני באופן אישי עשיתי את זה בכמה אתרים שלי וזה ממש מוצלח. יש אנשים שאומרים שקשה להרוויח כסף עם גוגל אדסנס. אז חשוב לי לומר שזה מאוד מאוד תלוי. זה לא תמיד ככה. מאוד תלוי בנושא שבו האתר עוסק. יש אתרים שעוסקים בנושאים שבהם העלות לקליק נמוכה, וכך גם הרווחים שלכם כבעלי האתר, ויש כאלו שעלות לקליק יכולה גם להגיע ל – 60 שקלים (קרה לי! זה מדהים). מי שרוצה להתייעץ איתי לגבי איך לקבל אישור מגוגל להיות אתר שמפרסם מודעות אדסנס מוזמן בשמחה ליצור קשר כאן

הכי חשוב לחשוב מראש מאיפה הרווח יבוא. אח״כ להתחיל לבנות את האתר בהתאם.

איך להקים אתר? בפוסט הזה פירטתי 5 אלמנטים קריטיים בהקמת אתר או בלוג שיצליחו. בין היתר אחסון, דומיין, איך להרוויח כסף מהבלוג, איך לבחור פלטפורמה לבלוג

דבר חמישי – דומיין

קניית הדומיין היא אחת החשובות ביותר בהקמת אתר. תבחרו דומיין ייחודי. תבדקו קודם בגוגל מה קיים על שם הדומיין שאתם מעוניינים לרכוש. תבדקו את תוצאות החיפוש. תחשבו טוב טוב מה אתם רוצים שהשם של הדומיין ישדר. חשוב שישדר מה שאתם רוצים שהבלוג שלכם ישדר.. איפה קונים דומיין לאתר?

לסיכום, כשחושבים על איך להקים אתר, יש את הדברים שכתבתי שכדאי לקחת בחשבון. יש עוד דברים, בפוסטים הבאים אעלה את הנקודות הנוספות שחשובות. בהצלחה.

Share This Post
Have your say!
10
1 Comment
  1. Efficiently matrix interdependent partnerships rather than market positioning bandwidth. Enthusiastically parallel task enabled potentialities without client-centric niches. Continually formulate magnetic models through professional customer service. Seamlessly myocardinate maintainable users without.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>