למה משווקי שותפים סובלים מתדמית של עצלנים?

משווקי שותפים קלאסיים הם ממש לא עצלנים. הם פשוט "אחרים". הטייפ קאסט האידיאלי של משווק שותפים הוא כזה שלעיתים סובל מהפרעות קשב וריכוז, אוהב לעבוד על דברים שמעניינים אותו במשך שעות, אבל לא יכול לשבת שעה במשרד באופן קבוע, לא אוהב שגרה, לא אוהב מונוטוניות, ולא אוהב לקום בבוקר בשעה קבועה לעבודה הקבועה שלו.

אז למה כולם חושבים שמשווקי שותפים הם עצלנים?

הצרה לטעמי נעוצה בעיקר בעובדה שיש הרבה בלוגים של "גורואים" מטעם עצמם, שמפארים את עצמם ואת העובדה שנורא כיף לעשות אפיליאייט מרקטינג כי קמים מתי שרוצים, אין בוס על הראש, והחיים יפים, כי חצי מהיום אפשר לבלות בים. אז תנו לי לחדש לכם משהו. מי שבאמת עושה כסף בשיווק שותפים ממש לא מסתובב בים כל היום. להיפך. משווקי שותפים רציניים עם עבודה משמעותית ונפח הכנסות משמעותי לא נחים לעולם, הם עובדים קשה מאוד, ולא רק זאת אלא שהם גם צריכים להיות בעלי ידע רב בהרבה תחומים – SEO,PPC, אנליטיקס, תוכנות דירוגים בגוגל ועוד

בנוסף לעבודה השוטפת שלהם, הם תמיד צריכים להתעדכן בהצעות חדשות, בכלי עבודה חדשים, העולם הזה של שיווק שותפים הוא מטורף וגם התחרות בו מאוד השתנתה בשנים האחרונות. אני זוכרת שכאשר נכנסתי לתחום אי שם בשנת 2010 התחרות ב – PPC בשוק המסחר באינטרנט לדוגמא הייתה באיזור ה – 20 שקלים לקליק, ועכשיו אפשר לסבר את האוזן ולומר שבתחום הזה קליק יעלה באיזור ה – 40-50 ואפילו יותר מכך. למה? כי המון משווקים חדשים נכנסו למשחק של אפיליאייט מרקטינג, גם בארץ וגם בחו"ל, בכל העולם למעשה וקצת הציפו את השוק.

אז לסיכום, משווקי שותפים שמרוויחים הם לעולם לא עצלנים

מי שעצלן, ימצא את עצמו מהר מאוד מחוץ לתחום שיווק השותפים, כי הוא פשוט לא ישרוד את קצב ההתפתחות והקדמה של התחום. מי שלא ילמד כלים חדשים כל הזמן, ינטר את הפעילות של האתרים שלו על בסיס קבוע ויחשוב כל הזמן איך לשפר אותם, יזמין תכנים או יכתוב אותם בעצמו, ולא מספיק יקדם אורגנית, פשוט יירד מהמפה. לא ישרוד. חד משמעית. שיווק שותפים זו עבודה בפני עצמה. עבודה משמעותית מאוד, שגם יש בה יכולות קידום מעניינות. ברגע שאתה הופך להיות משווק שמביא הרבה לידים, מכירות והפניות לחברות מסוימות, אתה הופך להיות אפיליאייט מוביל, ומקבל עמלות יותר גבוהות מכל השאר. בנוסף, אתה מתחיל להיחשף ע"י הרשתות/החברות שאתה עובד מולן להצעות היותר שוות והיותר מכניסות, כי אתה כבר נכנס לקטגוריה של "סופר אפיליאייט".

בקיצור – עצלנות אינה קשורה לתחום שיווק השותפים. זכרו זאת. ובפעם הבאה שאתם פוגשים מישהו שאומר להם שהוא "עושה שיווק שותפים" ישר תשאלו אותו כמה שעות ביום הוא עובד כ"משווק שותפים". אם זה פחות מ – 7, אז יש 2 אפשרויות: או שהוא גם עובד כשכיר במקום אחר, או שהוא ירש הרבה כסף שמאפשר לו לשחק באפיליאייט מרקטינג כתחביב.

Share This Post
Have your say!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>