מה זה CTR?

הפוסט הזה הוא בין הפוסטים שנמצאים תחת "מדריכים בסיסיים" ומיועד לאנשים שלא מכירים את המונח הזה ורבים אחרים דומים בתחום האונליין מרקטינג. המטרה שלי בפוסט זה היא להסביר ממש באופן בסיסי מה זה CTR ועל מה הוא בדיוק משפיע. מוזמן גם לקרוא את הפוסט על "מה זה באונס רייט״ ועל ״מה זה seo״?

מה זה CTR?

הקיצור של CTR משמעו Click Through Rate שזה בעצם אומר אחוזי הקלקה. ומה זה אומר? אחוז הקלקה הוא מספר האנשים שהקליקו על המודעה שלכם לחלק למספר האנשים שנחשפו או ראו את המודעה שלכם. ה – ctr שלכם ישפיע מאוד על העלות לקליק שתשלמו.

לדוגמא, העליתי לפני שבוע קמפיין בגוגל אדוורדס, במהלך השבוע היו 1,000 חשיפות (impressions) ו – 10 איש לחצו על המודעות. כלומר, 10/1000 שווה כ – 1% כלומר ה – CTR של הקמפיין הוא 1%. מה זה אומר? האם זה טוב או לא טוב? זה מאוד מאוד תלוי בקמפיין, אבל בגדול 1% הקלקות לקמפיין אדוורדס (וזה בזהירות מאוד מאוד גדולה נאמר) לא נתון כ"כ טוב, אבל שוב – הכל תלוי בהמרות ובעלות להמרה, ולקליק. בגדול, חשוב מאוד גם שאלו שלחצו על המודעות שלכם לא ייכנסו לאתר שלכם ומייד ייצאו. זה יגדיל לכם את הבאונס רייט שלכם. לא טוב. עדיף שתביאו לאתר תנועת גולשים ממודעות שרלוונטית מאוד לאתר ושתתעניין ביותר מעמוד אחד לפחות (כדי שלא יהיה ביקור שייחשב לבאונס). לכן, חשוב לייצר מודעת ppc טובה, שמשדרת מסרים ונראות דומים למה שהגולש יפגוש לאחר מכן באתר שלכם.

על מה משפיע CTR? בעיקר על העלות שתשלמו עבור כל קליק על מודעה שלכם

ה – CTR בעיקר משפיע על העלות לקליק, ומשם יש לו השפעה גדולה גם על אפקטיביות הקמפיין כולו. אם גוגל/פייסבוק רואים שיש היענות טובה למודעה ושיש אחוז הקלקה גבוה, הם ייתנו לכם עלות פר קליק נמוכה יותר כי הם בעצם מבינים שהמודעה רלוונטית וטובה אם יש עליה אחוזי הקלקה גבוהים. פלטפורמות הפרסום נוטות לצ'פר את המפרסמים שיש להם אחוזי הקלקה גבוהים פשוט כי המודעות שלהם משרתות את האינטרס של ענקיות האינטרנט – לגרום לחוויית גלישה טובה יותר למשתמשים וגם אם יש הרבה הקלקות אז הרבה כסף נכנס בסופו של דבר לקופה של ענקית האינטרנט עצמה. זה הכל. פשוט, לא? עכשיו כדאי לקרוא את הפוסט הזה על איך יוצרים מודעת ppc מעולה שתגרום ל – ctr שלכם להיות גבוה?

Share This Post
Have your say!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>