הפוסט הזה הוא בין הפוסטים שנמצאים תחת "מדריכים בסיסיים" ומיועד לאנשים שלא מכירים את המונח הזה ורבים אחרים דומים בתחום האונליין מרקטינג. המטרה שלי בפוסט זה היא להסביר ממש באופן בסיסי מה זה CTR ועל מה הוא בדיוק משפיע.

מה זה CTR?

הקיצור של CTR משמעו Click Through Rate שזה בעצם אומר אחוזי הקלקה. ומה זה אומר? אחוז הקלקה הוא מספר האנשים שהקליקו על המודעה שלכם לחלק למספר האנשים שנחשפו או ראו את המודעה שלכם.

לדוגמא, העליתי לפני שבוע קמפיין בגוגל אדוורדס, במהלך השבוע היו 1,000 חשיפות (impressions) ו - 10 איש לחצו על המודעות. כלומר, 10/1000 שווה כ - 1% כלומר ה - CTR של הקמפיין הוא 1%. מה זה אומר? האם זה טוב או לא טוב? זה מאוד מאוד תלוי בקמפיין, אבל בגדול 1% הקלקות לקמפיין אדוורדס (וזה בזהירות מאוד מאוד גדולה נאמר) לא נתון כ"כ טוב, אבל שוב - הכל תלוי בהמרות ובעלות להמרה, ולקליק.

על מה משפיע CTR?

ה - CTR בעיקר משפיע על העלות לקליק, ומשם יש לו השפעה גדולה גם על אפקטיביות הקמפיין כולו. אם גוגל/פייסבוק רואים שיש היענות טובה למודעה ושיש אחוז הקלקה גבוה, הם ייתנו לכם עלות פר קליק נמוכה יותר כי הם בעצם מבינים שהמודעה רלוונטית וטובה אם יש עליה אחוזי הקלקה גבוהים. פלטפורמות הפרסום נוטות לצ'פר את המפרסמים שיש להם אחוזי הקלקה גבוהים פשוט כי המודעות שלהם משרתות את האינטרס של ענקיות האינטרנט - לגרום לחוויית גלישה טובה יותר למשתמשים וגם אם יש הרבה הקלקות אז הרבה כסף נכנס בסופו של דבר לקופה של ענקית האינטרנט עצמה. זה הכל. פשוט, לא?

Leave a reply