קידום אורגני SEO באמצעות תוכן – איך עושים זאת?

SEO דרך תוכן

SEO דרך תוכן – איך עושים זאת בשנת 2020?

עולם הקידום דרך SEO (למי שהגיע לכאן ולא יודע מה זה SEO – קידום אתרים אורגני שייכנס לפוסט הזה) השתנה מאוד בשנים האחרונות. מעולם המורכב כולו מקישורים וקישורים וקישורים עברנו לראות יותר ויותר קידום SEO באמצעות תוכן. התוכן תמיד היה המלך, אבל בשנה וחצי האחרונות, בעיקר לאחר שאאוטבריין וטבולה נכנסו למשחק, התוכן הפך להיות שחקן מטורף ומשמעותי, שאאוטבריין וטבולה נתנו לו גושפנקה רשמית כמקור הכנסה. לא סתם אנשים משלמים דולר ויותר פר קליק שיוביל למאמר שלהם בפלטפורמות קידום התוכן כמו אאוטבריין וטבולה.

תוכן שנותן ערך לגולשים יעשה עבודת SEO טבעית – הגולשים כבר ישתפו אותו

ברגע שיצרתם תוכן איכותי – הקישורים יגיעו, אל תדאגו. ברגע שכתבתם פוסט מצוין, או אפילו טוב מאוד (כי כולנו יודעים שהאויב הכי טוב של טוב מאוד הוא המצוין..) הקישורים לא יאחרו לבוא. לדוגמא, בואו נחשוב על זה רגע. למה מישהו עושה SHARE ברשתות חברתיות לפוסטים מסוימים? למה אתם מקשרים לתוכן מסוים בפרופיל שלכם? קחו דוגמא: ראיתם בפיד שלכם פוסט על איך לנהוג כאשר התינוק שלכם חס וחלילה נחנק. זה מידע שימושי ויעיל מאוד. אתם עושים SHARE בפייסבוק כדי לחלוק עם חברים שלכם שגם להם יש ילדים. זאת כדי שיקבלו גם הם את הערך שאתם קיבלתם. בנוסף, חשוב לכם אולי להיראות כמו הורים אחראיים בעיני אחרים. התוכן ששיתפתם עונה על הצורך הזה שלכם, אפילו אם אין לכם מושג שזה קיים שם, ושזו באמת הסיבה ששיתפתם אותו. לכן, כאשר אתם כותבים תוכן מסוים, תחשבו טוב טוב מי קהל היעד שלו. מדוע שהקהל הזה ישתף את התוכן הזה. תחשבו מה הקהל שצורך את התוכן מחפש. בהתאם לכך תבנו את התוכן ואת הסגנון והדברים בהם תגעו. הקישורים הטבעיים הללו שאנשים ישימו ברשתות החברתיות יעלו את הערך שלכם בעיני מנועי החיפוש ויקדמו את האתר שלכם מבחינה טבעית ואורגנית SEO הרבה יותר טוב מכל קישור מאולץ כזה או אחר שתשיגו מאיזשהו אתר.

תצרו תוכן מועיל ואפקטיבי ותראו שמנועי החיפוש יקדמו אותו דרך SEO

איך יוצרים תוכן אפקטיבי שיקודם טוב במנועי החיפוש דרך SEO? אל תבלבלו סתם את המוח מעל דפי הרשת, כי תוכן כזה באמת לא יתקדם לשום מקום. תכתבו תוכן מועיל וטוב. תוכן כזה שעוזר לפתור בעיות מסוימות. תוכן שאנשים ירצו לשתף. תוכן שבאמת עוזר. אל תכתבו לשם הקידום. תכתבו לשם האנשים שנתקלים בתוכן וצריכים פתרון וסיוע. לדוגמא, הפוסט הזה עוסק באמת באיך לקדם אתרים מבחינת תוכן נכון להיום. שנת 2016. הוא לא סתם מקשקש על קישורים. הוא נותן טיפים איכותיים על איך באמת לכתוב פוסטים מועילים שיענו נכון על דרישות ה – SEO בנוגע לתוכן נכון להיום. מהם כלי העבודה של מקדמי אתרים?

קידום אתרים SEO דרך תוכן בשנת 2020 – כל אחד יכול ליצור תוכן ולהתחיל לייצר טראפיק, בזכות הלונג טייל

אז איך מקדמים SEO נכון להיום בקרוב סוף שנת 2016? אתם בהחלט עדיין חייבים קישורים משמעותיים. זה נכון. תמיד זה היה נכון. אבל היום, גם בלי קישורים משמעותיים, אפשר בהחלט להתקדם בתוצאות החיפוש. לא מאמינים? זו עובדה. במידה ויש לכם הרבה מה להגיד בנושא מסוים – פשוט תתחילו לכתוב. מכירים את המושג לונג טייל? אז בלונג טייל אפשר להשיג הרבה מאוד כניסות, רק צריך לכתוב פוסטים על נושאים מאוד ספציפיים. כאלו שאין עליהם הרבה מאוד תחרות, לתת כותרות מאוד מדויקות ו"לונג טייליות". איך מתחילים? תפתחו בלוג באחת מהפלטפורמות המובילות. אני ממליצה כמובן בוורדפרס. זו הפלטפורמה שהכי קל לקדם בה אתרים נכון להיום (לא בטוחים איך מתקינים וורדפרס?) ופשוט תתחילו לכתוב. עם זאת, יש מספר כללים חשובים שכדאי להקפיד עליהם כאשר יוצרים תוכן איכותי. אם יש לכם כבר אתר – תמשיכו לקרוא ותמצאו הרבה מידע שימושי לקידום האתר שלכם.

SEO דרך תוכן חייב לכלול כותרות מעניינות אבל עדיין מותאמות SEO

כותרות סקסיות, מותאמות SEO + התברגות על לונג טיילים

הכותרות שלכם בפוסט צריכות להיות מצד אחד "פיקנטיות" (בוא נראה מי זוכר  שלימדו אותו סוגי כותרות בכיתה ו ביסודי?), ומצד שני להכיל את מילת/מילות המפתח שעליהן תרצו לקדם את הפוסט הספציפי. זו אמנות בפני עצמה לדעת לעשות גם וגם. אבל זה בהחלט אפשרי. עם הזמן תדעו יותר ויותר טוב איך לעשות זאת.  בגדול, הטיפ הכי טוב בנושא הזה הוא לבחור את מילת המפתח. אח"כ, במידה ואתם אתר יחסית חדש, לחבר את מילת המפתח לביטוי לונג טייל כללי, כזה שאנשים כן מחפשים, אבל לא כזה שיש עליו מספיק תחרות כך שכן תצליחו לקבל עליו גולשים אורגניים.

אז אתם בעצם צריכים שני דברים:

  1. כותרות סקסיות
  2. מיקום גבוה בתוצאות החיפוש

מיקום גבוה יאפשר חשיפה לעסק שלכם. כותרת סקסית תכניס את הגולשים פנימה לאתר שלכם.

איך יוצרים כותרת סקסית שמתאימה להשגת לונג טיילים?

כותרת סקסית היא לדוגמא כותרת שמבטיחה משהו: "איך להשיג חופש כלכלי – 5 צעדים פשוטים" (כך תתברגו גבוה מאוד על הלונג טייל: "איך להשיג חופש כלכלי). דוגמא נוספת: "10 דקות שילמדו אתכם איך הופכים למומחים בשיווק באינטרנט" (כך תשיגו דירוג גבוה מאוד על הלונג טייל: "איך הופכים למומחים בשיווק באינטרנט?)""5 טיפים מעולים לאיפור מושלם" (לונג טייל: טיפים לאיפור מושלם). בקיצור – הבנתם את הרעיון. תתברגו על לונג טיילס, ומשם תוכלו להתקדם הרבה יותר גבוה אורגנית על ביטויים נוספים. דברם חשובים אחרים שחובה לכלול בתוכן שלכם כדי לקדם אותו כראוי:

  1. תגיות H1+H2 – חובה לכלול בכל פוסט תגית H1 ותגיות H2 (תשימו לב לכלול רק תגית H1 פעם אחת. לא יותר מזה. תגיות H2 יכולות להופיע 3-5 פעמים בפוסט וזה בסדר גמור.
  2. מספר מילים לפוסט – לפחות 500-600 – כמה מילים צריך בפוסט תוכן איכותי שיקודם במנועי חיפוש? פעם היה נהוג להגיד לפחות 300 מילים. היום פחות מ – 600 מילים לפוסט באתר זה מעט מאוד. תשתדלו שהתוכן יהיה משמעותי. 700-800 מילים זה מצוין. אם אפשר יותר – אפילו טוב יותר.

קישורים ב – SEO כבודם במקומם מונח, אבל זה קשור לתוכן!

כפי שאמרתי, גם היום ה – SEO מכיל גם עבודת קישורים. אבל! כאשר אתם משקיעים המון בתוכן שלכם, והוא באמת בעל ערך ואיכותי, הקישורים יגיעו גם באופן טבעי. כן, כן. אנשים יקשרו לפוסטים שלכם אם הם כתובים טוב, מנוסחים היטב ונותנים ערך אמיתי. באחריות. אנשים אוהבים לקשר לתוכן שהם רוצים להיות מזוהים איתו. בנוסף, אם התוכן באתר שלכם הוא פגז, אתרים אחרים ייטו יותר לרצות לקשר אליכם או לתמוך בכם, מאשר אם האתר דל בתוכן, או בעל תוכן בינוני.

Share This Post
Have your say!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>